Programator PHP / Web developer

Candidatul ideal va avea bune cunostinte de:

  • PHP/ MySQL - nivel avansat;
  • HTML: lucrul cu div-uri, tabele, form-uri;
  • CSS: definire si aplicare stiluri, sprites;
  • Javascript + JQuery + AJAX;
  • Realizare / instalare / configurare module;

Totodata constituie avantaje experienta cu:

  • Photoshop, Prestashop, Joomla, WordPress, Magento;
  • lucrul cu frameworkuri (CodeIgniter, Zend, Yii, etc.);

De asemenea, candidatul ideal trebuie sa aiba capacitatea si dorinta de a invata rapid lucruri noi, abilitati de organizare si planificare.
Va rugam sa specificati in CV ultimele site-uri realizate, sau sa ne trimiteti un mic portofoliu cu acestea atunci cand aplicati la job!

Descrierea jobului:
Responsabilitati:

  • Participa singur sau in echipa la dezvoltarea proiectelor noi.
  • Asigura intretinerea si dezvoltarea unor proiecte existente: modificari, optimizari cod, implementare de cerinte suplimentare conform specificatiilor.
  • Va identifica si aplica cele mai bune solutii tehnice.
  • Va fi apt sa faca estimari corecte de timp si sa respecte deadline-urile asumate.

Salariul - negociabil in functie de experienta si de performante.

Oportunitatea de a lucra intr-o echipa tanara si dinamica, care ofera posibilitati de promovare si dezvoltare profesionala.